DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE O TÁBOŘE

 1. USB disk s fotografiemi
  Upomínkový předmět se všemi fotografiemi z celého týdenního turnusu a ze všech věkových skupin, USB disk obsahuje 200 až 500 fotografií z celého týdne. USB disk připravujeme v pátek v odpoledních hodinách týdenního turnusu, obvykle je k vyzvednutí hned při pátečním vyzvednutí dětí. Přestože máme seznam objednaných USB disků, raději se prosím připomeňte a USB disk si vyzvedávejte nejpozději do konce prázdnin (poslední možnost vyzvednutí USB disk bude v poslední den konání příměstského tábora, v místě konání tábora), děkujeme.

 2. Každodenní strava a pitný režim

  Dopolední svačiny
  cca od 9:00 do 9:30 hod. (na snídaně a svačiny jsou většinou k dispozici: chléb, sladké pečivo, rohlíky, housky, toastový chléb, mléko, sýry, šunky a salámy, paštiky, džem, máslo, čaj, cornflakes, voda, šťáva, jogurty, ovoce, zelenina, med a další dle aktuální nabídky).

  Polévku a hlavní pokrm
  podáváme většinou od 11:15 do 12:45 hod. (strava např. rajská omáčka s těstovinami, kuřecí řízek s vařeným bramborem, rizoto, zapečené těstoviny, špagety s rajčatovou omáčkou, znojemská omáčka s houskovým knedlíkem, svíčková s houskovým knedlíkem, zapečené brambory, plněné bramborové knedlíky, holandský řízek se sýrem a bramborovou kaší, čočka s párkem, kuřecí plátek s brambory, sekaná pečeně, ovocné knedlíky, rýžový nákyp a další…zde je uveden jen příklad možné stravy, týdenní menu zasíláme na email vždy týden předem).

  Odpolední svačina
  je podávaná cca od 14:30 do 15:00 hod. (odpolední svačiny jsou většinou k dispozici: chléb, sladké pečivo, rohlíky, housky, toastový chléb, bábovky, buchty, mléko, sýry, šunky a salámy, paštiky, džem, máslo, čaj, cornflakes, voda, šťáva, jogurty, ovoce, zelenina, med a další dle aktuální nabídky). Svačiny připravujeme sami, polévku a hlavní pokrm dovážíme a sami vydáváme. Strava je k dispozici prakticky po celý den, děti si mohou přidávat jak polévku, tak hlavní pokrm, nemusejí se ostýchat, případně mohou poprosit personál a na přání jim bude strava zajištěna.

 3. Vhodné oblečení
  Preferujeme sportovní oblečení, sportovní obuv (rodičům necháváme na zvážení styl a finanční hodnotu oblečení, my preferujeme oblečení, kterému nevadí případné drobné znečištění/ušpinění/poškození, při nejhorším ztráta či zapomenutí při výletech, při cestách za exkurzemi, apod.). Sportovní obuv vhodnou na venkovní i vnitřní povrch (sálové boty se světlou podrážkou).

 4. Počasí
  Dbejte prosím pozor na aktuální počasí a to nejen v případě deště (pláštěnky, deštník, popř. holínky), ale také v případě slunečného či horkého období (čepice, kšiltovky, sluneční brýle, opalovací krém, apod. dle zvážení a možností).

 5. Opalovací krém
  Uvítáme i variantu, kdy již ráno namažete děti opalovacím krémem, tak aby se krém hezky vsákl, anebo předejte příslušný opalovací krém dětem do batohu a my se o to postaráme, případně ještě informujte náš personál. Samozřejmě máme opalovací krémy také k dispozici, ale je možné, že to nebude stejná značka a stejný UV faktor, který běžně používáte.

 6. Kontrola výskytu vší
  Rok od roku přibývá případů, kdy při zdravotnické prohlídce dětem vši najdeme. Většinou platí, že dítě musí kvůli tomu příměstský tábor opustit, jelikož naší povinností je zabránit dalšímu šíření v dětském kolektivu.

 7. Prevence klíšťat
  V lokalitách, kde příměstské tábory pořádáme, se klíšťata mohou vyskytovat. Doporučujeme dětem přibalit repelent (nebo podobné prostředky), který klíšťata odpuzuje. Vedoucí oddílu dohlíží na to, aby se děti před případnou akcí v lese, anebo na louce postříkali a chránili se před těmito parazity. Vhodná je také ochrana před komáry, kteří se na příměstských táborech rovněž mohou vyskytovat.

 8. Jak se dozvím, že mé dítě má zdravotní komplikace?
  • V případě úrazu, který si vyžádá ošetření v nemocnici, informujeme rodiče telefonicky okamžitě po ošetření a konzultujeme další postup
  • Drobné oděrky, odřená kolena, štípance… jsou ošetřeny a je o nich veden záznam ve zdravotním deníku. Rodičům v těchto případech nevoláme.
  • Při nachlazení dítěte informujeme rodiče o zdravotních komplikacích dítěte telefonicky a konzultujeme další postup.
  • Rodičům voláme v případě, když se dětem stýská a pláči, zlobí víc než je zdrávo.
  • Opět společně konzultujeme další postup.

 9. Kdy dítě musí opustit příměstský tábor ze zdravotních důvodů?
  • V případě, že jsou dítěti lékařem předepsaná antibiotika.
  • V případě úrazu, který dítě výrazně omezuje v činnosti na táboře a lékař další pobyt na táboře nedoporučí.

 10. Kdy dítě musí opustit příměstský tábor z kázeňských důvodů?
  V případě hrubého porušování táborového řádu může být dítě z příměstského tábora vyloučeno. S táborovým řádem je dítě seznámeno na začátku letního tábora. Jedná se zejména o tyto případy:
  • Dítě svévolně, bez vědomí vedoucího opustí prostor příměstského tábora.
  • V případě, že dítě opakovaně fyzicky nebo psychicky ubližuje jiným táborníkům.
  • V případě, že dítě opakovaně odmítá poslouchat svého vedoucího.

 11. Jak řešíme kázeňské problémy?
  Kázeňské problémy řešíme následovně:
  • Nejprve je řešíme v rámci oddílu. Pokud ani to nepomáhá, promluví si s dítětem hlavní vedoucí tábora.
  • Další krok je telefonická konzultace problému s rodiči.
  • Jestliže ani to nepomůže, je jediným řešením předčasné ukončení účasti dítěte na příměstském táboře a odchod domů bez možnosti finanční náhrady.

Copyright © 2023 detisportu.cz Všechna práva vyhrazena.