TEMATICKÉ TÝDNY 2021

I. TURNUS - POKLAD NA STŘÍBRNÉM JEZEŘE

Na celý týden se proměníme v indiány a kovboje. Prozkoumáme okolí a budeme pátrat po ukrytém pokladu. Během hledání nás potká mnoho nástrah a budeme si muset poradit s náročnými úlohami. Zkusíme si rozdělat oheň, vyrobíme si vlastní totem a také se naučíme střílet z luku a vzduchovky. V tvůrčích dílnách vyrobíme indiánské čelenky, válečně se namalujeme na obličej a poté vyrazíme na lov. Vše ulovené si opečeme na ohni. Za odměnu v závěru týdne půjdeme vyzkoušet jízdu na koních a možná dorazí i kovbojská show s lasem, bičem a pistolemi. 

II. TURNUS - ZÁHADA HLAVOLAMU

Prožij s námi dávný a tajuplný příběh. Pomůžeme rychlým šípům vydávat časopis, proplížit se do Stínadel, najít ježka v kleci a odhalit jeho tajemství a prastarou záhadu. Zapojíme se do bojů s chlapeckou organizací Vontů, která nemilosrdně trestá každého cizího vetřelce. Naučíme se prospěšné dovednosti, nalezneme nová přátelství, zažijeme nečekaná dobrodružství a přitom si užijeme spoustu zábavy. Prozkoumáme zákoutí celého města a možná si vyzkoušíme i únikovou hru.

III. TURNUS - STAŇ SE SUPERHRDINOU

Týden plný komiksových hrdinů a jejich schopností. Během týdne získáme pružné tělo, pevné svaly a neobyčejné schopnosti, abychom společně přemohli všechny komiksové padouchy. Abychom věděli, jak na ně vyzkoušíme si karate nebo sebeobranu. Všechny hry, tvořivé dílny a aktivity budou inspirované oblíbenými komiksovými postavami. Vyrobíme si spidermanovu masku i štít kapitána Ameriky. Postřeh si zlepšíme na Laser Game a fyzickou zdatnost na horolezecké stěně. Na konci týdne se díky karnevalu stanete opravdovým hrdinou.

IV. TURNUS - CESTA DO PRAVĚKU

Týden, který nás zavede do dob dinosaurů, mamutů, starostí o potravu i o holý život. Vydáme se společně po stopách pravěkých dinosaurů, nahlédneme do doby ledové a prozkoumáme prvohory, druhohory i třetihory. Prostřednictvím virtuální reality se přeneseme přímo k dinosaurům. Vyzkoušíme si život pravěkých lidí, zkusíme rozdělat oheň a vyrobíme si nástroje potřebné k našemu přežití. Čeká nás dobrodružství a hry v přírodě, zkusíme si ohnivé rituály a společně si zatančíme pravěký tanec.

V. TURNUS - ASTERIX A OLYMPIJSKÉ HRY

Pojďme zapálit olympijský oheň a užít si týden plný zábavy, sportu, poznání, nových kamarádů a dobrodružství. Letní olympiáda je mezinárodní soutěž v mnoha disciplínách a sportech konaná jednou za 4 roky. Tento rok se měla konat olympiáda v japonském Tokiu. Společně zjistíme, jak probíhaly první olympijské hry a porovnáme je se současností. Čeká nás malá olympiáda v několika disciplínách, seznámení se sportovními týmy či trénink s profesionálními trenéry. V Pardubicích budeme s dětmi navštěvovat Sportovní park Pardubice.

VI. TURNUS - TAJEMSTVÍ ČTYŘLÍSTKU

Týden, pro všechny malé i velké milovníky pohádek. Myšpulín nám ukáže svou laboratoř a vykonstruuje s námi různé vynálezy. S Bobíkem si zaposilujeme a poměříme síly ve sportovním klání. S Fifinkou si upečeme něco dobrbrého a strašpytel Pinďa pro nás připraví stezku odvahy, abychom překonali svůj strach. Všichni společně vyrazíme na výlet lodí, kde zažijeme to pravé dobrodružství. Celý týden budeme také muset čelit nepříjemnostem, které si na nás nachystá Kazimír Zádrhel.

VII. TURNUS - ZÁCHRANÁŘSKÁ MISE

Týden plný dobrodružství. Zjistíme, jak vypadá záchranná mise záchranářů, hasičů či policistů. Naučíme se uhasit oheň, ošetřit ránu a ubránit se zločinci. Možná navštívíme i policejní, hasičský a záchranářský sbor, pokud nebudou příliš vytíženi svou náročnou prací. Proběhnou také kreativní a tvůrčí aktivity či velké sportovní vyžití, které na nás během týdne čeká. Společně též zakončíme ve velkém letní prázdniny.

Copyright © 2021 detisportu.cz Všechna práva vyhrazena.